środa, 26 sierpnia 2015

Moje podróżowanie - Oceanarium Stralsund

Witajcie;)
Dziś u mnie bardzo niebiesko;)
Wracając z urlopu w Danii postanowiliśmy odwiedzić Oceanarium w Stralsund do którego się już wybieraliśmy od jakiegoś czasu. 
Niestety jest tam dość ciemno i  zakaz  używać lampy a przy moim obiektywie nie dało się zaszaleć a było co fotografować...
 Mam tylko kilka zdjęć ale liczę że to wystarczy aby nakreślić Wam jakie co wyjątkowe miejsce;)
Strona Oceanarium TUTAJ

Oceanarium w Stralsund składa się z sześciu (plus taras widokowy, który zamieszkują pingwiny) dużych pomieszczeń, w których znajduje się 45 akwariów.
Trasa przez oceanarium jest wyznaczona poprzez pomarańczową linię na podłodze która bardzo ułatwia zwiedzanie bo przy tej ilości eksponatów można się zgubić;)
Można tam tak chodzić godzinami podziwiając piękne, ryby, rośliny i wszystkie ekspozycję. Jest też sala z Gigantami Mórz a w niej projekcja multimedialna która nam się bardzo podobała a zwłaszcza młodszemu synowi. Na tej samej wysokości znajduje się też sala kinowa w której można zobaczyć krótkie filmiki  bardzo pouczające produkowane przez GREENPEACE .

Przy samym wejściu jest zrobiony ogromny lej imitujący tornado który składa się z toreb, butelek i innego rodzaju odpadów plastikowych. Ma to za zadanie pokazać ile ton rocznie ląduje śmieci do morza i muszę przyznać że działa to na wyobraźnie.
Po dniu pełnym atrakcji wróciliśmy do domu i obowiązkowo była bajka "Gdzie jest Nemo" idealne zakończenie dnia;)

Pozdrawiam Was jeszcze wakacyjnie
Laurentino;)

5 komentarzy:

 1. Cudnie! I chociaż wolę zwierzęta w ich naturalnym środowisku, chętnie odwiedziłabym to miejsce. Znaczek greenpeace sugeruje, że są tam dobrze traktowane. :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Super miejsce A dla moich domowych rybnych maniakó idealne
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie wybrałabym się tam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. zawsze chciałam odwiedzić takie oceanarium,mam nadzieje,że kiedyś mi się to uda bo już po tych kilku zdjęciach widzę,że jest to niesamowite miejsce :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...